Drętwienia kończyn a możliwość wystąpienia SM

STRACH PRZED SM , witam , w sierpniu miałąm wykonany rm głowy dwufazowy z kontrastem zuwagi na powracające drętwienia kończy, rm wyszedł w porządku , jednak od pewnego czasu dokuczają mi osłabienia lewej reki i nogi które mijaja i wracają, lekarz neurolog stwierdził , że to od kręgosłupa , badanie neur. bez odchyleń czy możliwe jest , żeby sm nie wyszło w kontraście ewentualnie żeby choroba dopiero teraz się ujawniła , czy to może być sm , bardzo proszę o pomoc

Raczej nie ale można wykonać potencjały wywołane wzrokowe i słuchowe czyli VEP oraz BAEP, one bardzo wczesnie wypadają nieprawidłowo we wczesnych fazach SM

Mało prawdopodobne by osłabienie ręki i nogi było spowodowane zmianami kręgosłupa szyjnego. Zmian należy raczej szukac w rdzeniu a nie w kręgosłupie. Należy wykonac badanie MRI kr C. Może się zdarzyc, że pierwsze zmiany pojawiają się w obrebie rdzenia.

Sformułowanie osłabienie reki i nogi wnosi tak niewiele, że równe niewiele można powiedziec o potencjalnej przyczynie.
W diagnostyce ważna jest znajomośc szczegółów dolegliwości i objawów.