Drętwienia kończyn podczas Nordic Walkingu

Dzień dobry, od niedawna staram się raz w tygodniu uprawiać nordic walking. Nie jestem typem sportowca, to miał być pierwszy krok w kierunku odzyskania formy. Niestety podczas chodzenia z kijkami bardzo szybko drętwieje mi lewe ramię - od barku aż po palce. Tu muszę dodać, że zawsze noszę torebkę na lewym ramieniu, tak samo jak zawsze dźwigam nawet ciężkie torby z zakupami właśnie po lewej stronie. Nie towarzyszy temu ból w klatce piersiowej ani duszności.

Aleksander Ropielewski

Proponuję kontakt z ortopedą, najpewniej konieczne będzie wykonanie USG stawu barkowego. Bez przeprowadzenia badania podejrzewac mogę jedynie ucisk na nerwy splotu ramiennego.