Drętwienie ciała, lęki a nerwica

Mam pytanie, wcześniej ponad 2 lata temu miałam takie objawy nerwicy lękowej jak opisują ludzie na forum(czyli drętwienie ciała, przyspieszone tętno).Około rok temu zmarła moja ciocia i poszłam się z nią pożegnać.I od tamtej pory mam lęki takie żebym czasem nie zachorowała na chorobą psychiczną bo jak sobie przypominam te pożegnanie to strasznie się denerwuje i ciężko mi funkcjonować choć się zmuszam bo mam dzieci.proszę o pomoc.I czy to dalej jest nerwica lękowa?

Witam,
Zachęcam Panią do skonsultowania objawów z psychoterapeutą bądź psychiatrą. Jedynie kontakt indywidualny umożliwia postawienie prawidłowej diagnozy i podjęcie konkretnych kroków w celu zredukowania doświadczanego dyskomfortu.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska

Rozpoznane depresja i nerwica jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.