Drętwienie: czy moje objawy mogą sugerować stwardnienie rozsiane?

Zaczęło się od drętwienia twarzy i dłoni w dzień po spożyciu alkoholu. Zastanawiałam się, czy to może coś z sercem, ale po przejściu wszystkich kardiologicznych badań okazało się, że z sercem jest dobrze. Dostałam skierowanie na przeswietlenie odcinka szyjnego kregosłupa i stwierdzono lordozę. Jakiś miesiąc temu, tylko nocami, zaczęły mi doskwierać skurcze prawej stopy (wyginała mi się sama), a prawej ręki (wykręcało ją na sekundę) od 3 dni jest spokój, ale prawa ręka jest jakby "uśpiona". Miewam migawki przed oczami, ale bardzi rzadko (raz na kilka miesięcy).  Mam termin u neurologa pod koniec marca, ale zwariuję do tej pory. Boję się, że to MS. Czyli wyrok. Mam 28 lat. Dopiero zaczęłam układać życie w innym państwie i po prostu strasznie się boję. Pomocy.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Objawy, które się u Pani pojawiły sugerują schorzenie neurologiczne. Ale nie koniecznie musi to być stwardnienie rozsiane. Nie powinna Pani na zapas się martwić. Wizyta u neurologa pozwoli na zebranie dokładnego wywiadu oraz wykoanie badania neurologicznego. Wówczas lekarz zadecyduje o konieczności wykonania badań obrazowych ośrodkowego układu nerwowego.
Pozdrawiam