Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Drętwienie dolnej wargi i brody tydzień po wyrwaniu ósemki

Dziendobry mam pytanie zwiazane z nieczuleniem u dentysty. Tydzien temu miałam wyrywana 8mke dostałam 3 znieczulenia miejscowe. Jutro Mija tydz. Po wizycie a ja nadal mam połowe brody I dolna warge tez połowe zdretwiała.czy to normalne pytałam dentystke to powiedziała ze znieczulenie mogło uszkodzic nerwy I moze ten Stan uttzymac sie nawet do 6 miesiacu. Czy to normalne? Strasznie mam problem z jedzeniem przez połowe ust ktore sa dretwe .., czy to faktycznie minie ??
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na afty

W przypadku znieczulenia przewodowego w żuchwie mogą wystąpić takie powikłania. Dodatkowo sam zabieg chirurgiczny mógł podrażnić nerw jeżeli korzenie 8 były w jego pobliżu. Regeneracja nerwu może potrwać kilka miesięcy, niestety nie ma 100% pewności czy czucie powróci całkowicie.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0

Mogło dojść do zranienie nerwu podczas znieczulenia jak i podczas zabiegu , to stosunkowo częstę powikłanie i nieraz niemożliwe do przewidzenia i zapobiegania , jeżeli nerw nie został przerwany to czucie z czasem wróci , w regeneracji nerwu pomagają zastrzyki z preparatami wit B.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy