Drętwienie dolnej wargi i brody tydzień po wyrwaniu ósemki

Dziendobry mam pytanie zwiazane z nieczuleniem u dentysty. Tydzien temu miałam wyrywana 8mke dostałam 3 znieczulenia miejscowe. Jutro Mija tydz. Po wizycie a ja nadal mam połowe brody I dolna warge tez połowe zdretwiała.czy to normalne pytałam dentystke to powiedziała ze znieczulenie mogło uszkodzic nerwy I moze ten Stan uttzymac sie nawet do 6 miesiacu. Czy to normalne? Strasznie mam problem z jedzeniem przez połowe ust ktore sa dretwe .., czy to faktycznie minie ??

Mogło dojść do zranienie nerwu podczas znieczulenia jak i podczas zabiegu , to stosunkowo częstę powikłanie i nieraz niemożliwe do przewidzenia i zapobiegania , jeżeli nerw nie został przerwany to czucie z czasem wróci , w regeneracji nerwu pomagają zastrzyki z preparatami wit B.