Drętwienie dziąseł i języka po leczeniu ósemki

Witam, we wtorek miałam plombowaną dolną lewą ósemkę. Ząb nie bolał i nadal nie boli jednak pojawił się problem polegający na drętwieniu dziąseł, języka i częściowo twarzy po zabiegu. Dziąsła pobolewają, czucie zostało zachowane, ale odnoszę wrażenie, jakby język "nie był mój". Znieczulana byłam sprayem z lidokainą.Dentystka każe czekać,twierdząc, że to z przesilenia mięśni, jednak nie jestem pewna czy to najlepsze wyjście z tej sytuacji. Co może być przyczyną?

Aleksander Ropielewski

Objawy po leczeniu dentystycznym jakie Pani obserwuje mogą trwać do około tygodnia czasu od zabiegu. Polecam stosowanie leków przeciwzapalnych dostępnych bez recepty oraz otwieranie i zamykanie ust, które działa jak masaż dla mięśni okolicy żuchwy.