Drętwienie głowy oraz osłabienie przy zdenerwowaniu się

Witam w nawiązaniu do moich badań eeg chciałam dopisać że nerwice mam od dziecka miałam bardzo burzliwe dzieciństwo mój ojciec był alkoholikiem i awanturnikiem .Jako nastolatka też miałam niezbyt ciekawe życie .Jak się zdenerwuję drętwieje mi z tyłu głowa ,zaczyna robić się słabo,mdleje mi lewa ręka,ciężko mi się oddycha,pocą mi się dłonie.Mam zawroty głowy,kłuje mnie w w klatce piersiowej ,boli mnie kręgosłup.proszę panią doktor o opinię.

Witam,
to,o czym piszesz może mieć rzeczywiście związek z przezyciami,wobec których będąc dzieckiem nie potrafiłaś sobie poradzić inaczej,niż poprzez takie objawy.Problem jednak w tym,że możesz obecnie również reagować w sposób dziecięcy na sytuacje przypominające dawne wydarzenia:czuć się wobec nich bezradna,wylękniona.Naprawdę myślę,że psycoterapia jest Ci bardzo potrzebna,choćby po to,by nie wchodzić w rolę ofiary,gdy masz do czynienia z osobą agresywną.To,co definiuje się jako DDA sprzyja powielaniu złego schematu,m.in.tworzenia związków z ludżmi budzącymi lęk.To zła droga.Nie tylko dla Ciebie ale i dla rodziny/dzieci/,która powstaje z takich związków i tworzy podobny obraz patologii.
Nie wiem,co prawda,czy Twoje pytanie dotyczy rozpoznania jednostki chorobowej/czy to jest nerwica/,czy też sposobu,który pozwoli Ci wyjśc z nerwicowego błędnego koła.Tak,czy owak powinnaś się leczyć,gdyż każdy rodzaj nerwicy prowadzi do zaburzenia trwałego w pracy narządów.Problemu natomiast nie rozwiązuje.A o to przecież chodzi,by odzyskać zdrowie,prawda?

Witam. W takiej sytuacji konieczne jest zwrócenia się po pomoc do psychologa, psychotarapeuty. Tzw "nerwica" związana jest jako reakcja z trudnym dzieciństwem, co w Pani przypadku zwie się syndromem DDA. Dlatego warto poszukać przychodni leczących uzależnienia od srodków psychoaktywnych. Jako dziecko z rodziny z problemem alkoholowym otrzyma Pani odpowiednią pomoc. Przychodnie działaja na NFZ. Proszę to zrobić jak najszybciej.