Drętwienie i opuchlizna nóg przy antykoncepcji hormonalnej

Witam. Od 1,5 roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Wcześniej brałam Naraye, jednak teraz od pół roku biorę Novynatte. Od paru tygodni jednak bardzo szybko drętwieją mi nogi, są lekko spuchnięte i po niewielkim wysiłku- obolałe. Czy to może być zakrzep? Jeśli tak to jakie powinnam zrobić badania? Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, nie można wykluczyć zakrzepicy. Wskazany jest przede wszystkim kontakt z lekarzem, wykonane powinny być przede wszystkim badania kliniczne, w dalszej kolejności USG uciskowe żył kończyny dolnej.