Drętwienie i sinienie po badaniach kardiologicznych

Tydzień temu pobrano mi krew do badań kardiologicznych przez siostrę ze szpitala, ukłucie było tylko raz i pobrano 2ampułki krwi. Odbytego dnia mam cały łokieć w obie strony 40 cm w kolorach tęczy , fiolet , czerwień, żółte. Co mam zrobić bo ręka mi drętwienie odczuwam tępy ból jak podniosę rękę na chwilę i jak śpię i mam rękę zgiętą w łokciu to mam ból i mrowienie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli jak Pani mówi łokieć jest w kolorach tęczy oznacza to, że następuje powolny ale jednak proces wchłaniania się krwiaka powstałego podczas iniekcji. Poszczególne kolory związane są z reakcjami jakie zachodzą przy procesie mającym na celu ''uprzątnięcie'' krwi. Dolegliwości powinny z czasem ustąpić. Można także zastosować dostępne w aptekach maści na zasinienia i podbiegnięcia krwawe.