Drętwienie karku i szyi

Witam . Moje pytanie dotyczy drętwienia karku oraz tylnej części szyi. Dolegliwości zaczęły się po całonocnej imprezie na której spożywaliśmy alkohol. Po powrocie do domu doskwierał mi ból karku. Zacząłem rozmasowywać to miejsce kiedy zorientowałem się , że bólowi towarzyszy uczucie zdrętwienia/znieczulenia. Jestem już prawie po dwóch dobach od pierwszych dolegliwości i niestety muszę stwierdzić , że o ile ból się zmniejszył to kark mam dalej "znieczulony" . Czy powinienem tego obawiać ?

Witam,
opisywane zmiany mogą mieć związek z szeroko rozumianym zespołem mięśniowo - powięziowym i prawdopodobnie są konsekwencją nadwyrężenia mięśni okolicy karku. Zazwyczaj objawy tego typu wycofują się po zastosowaniu leczenia zachowawczego (odciążanie, leki p/bólowe i p/zapalne, schładzanie ww okolicy), jednak okres rekonwalescencji jest zazwyczaj dłuższy niż 2 dni. Dolegliwości związane z układem nerwowym - parestezje, wycofują się bardzo powoli. Wskazana byłaby ocena neurologiczna.