Drętwienie kończyn, lekki ból z tyłu głowy, uczucie duszenia się, ciężkie oddychanie

Drętwienie kończyn, lekki ból z tyłu głowy, uczucie duszenia się, ciężkie oddychanie, w jednym na 3 zdarzenia bardzo silny ból głowy, cisnienie około 164/104 P100, po 20 minutach 151/99 P100, praca przy krowach do tego szycie po nocach, osoba dość nerwowa ostatni czas bardzo dużo pracy, mało snu, jedzenie w biegu. Do tego bardzo duży stres w ciągu ostatniego miesiaca. Co to może być?obciążenie ze strony matki zwyrodnieniem stawów biodrowych i w obrębie szyi oraz depresja trwająca kilkanaście la

Mgr Agata Wons Psycholog, Katowice

Objawy: drętwienie i bóle z tyłu głowy, do tego praca obciążająca odcinek szyjny kręgosłupa prawdopodobnie wskazują na problem zwyrodnienia- po diagnozę i wskazówki terapeutyczne należy udać się do lekarza ortopedy. Drugą rzeczą na którą zwraca Pani uwagę, to stres, złe nawyki dot. snu i jedzenia, które doprowadzają do nerwowości i mają wpływ na wysokość tętna i ciśnienia. Oczywiście tak wysokie wskaźniki ciśnienia wymagają bezwzględnie by udać się do lekarza. Oprócz tego wskazana jest konsultacja u psychologa by przyjrzeć się temu co doprowadza do "nerwowości", jakiego typu stres i nauczyć się radzenia sobie ze stresem, negatywnymi emocjami oraz innego sposobu reagowania w pewnych sytuacjach.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza