Drętwienie kończyn, niedowład nóg i zachwiania równowagi

Witam serdecznie ,od kilku miesiecy borykam sie z dokuczliwymi dolegliwosciami zwiazanymi z kregoslupem ledzwiowym .Tj : dretwienie konczyn , słabosc nog , codzienny kilku sekundowy niedowlad nog obejmujacy posladki , do tego mam uczucie pod stopami jakby "rolek" , buja mna podczas siedzenia na boki .Moj wynik RTG to : Kregoslup ledzwiowy składa sie z 6 kregow .Niewielkie zwezenie przestrzeni m-k L6/S1 ze zniesieniem klinowatego ksztaltu . Czy strace czucie w nogach ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Pana objawy zdecydowanie wymagają dokładniejszej diagnostyki i konsultacji specjalisty neurologa. Bez wątpienia nie wystarczy wykonanie badania RTG. Konieczne jest wykonanie MRI, które znacznie lepiej obrazuje struktury kręgosłupa. Proszę nie bagatelizować problemu, tylko niezwłocznie udać się do specjalisty neurologa!