Drętwienie kończyny górnej od łokcia w kierunku dłoni

Witam, od pewnego czasu odczuwam drętwienie kończyny górnej najbardziej od łokcia w kierunku dłoni. Czasami drętwienie promieniuje w kierunku barku. W nocy nie mogę absolutnie położyć się na prawej kończynie górnej, którą do tej pory często podkładałam pod głowę. Mam 45 lat, jestem osobą aktywną fizycznie, szczupłą. Coraz bardziej jestem zaniepokojona tym stanem. Nie bardzo wiem do jakiego lekarza mogłabym się udać. Myślałam, że drętwienie wynika z nadwyrężenia kończyny, ale chyba jednak nie.

Magdalena StusiĹska

Proszę udać się do lekarza ortopedy, który zbada kończynę, ew, do lekarza neurologa, ponieważ problem może miec przyczynę w ucisku nerwów.