Drętwienie, mrowienie, brak czucia

od około miesiąca czasu, zaczęły u mnie drętwieć 24/h dwa palce 3 i 4 - obu rak. Objawy to: pieczenie od środka, straszny ból, mrowienie, brak czucia, Objawy nasilały sie w nocy. Aktualnie to samo dotyczy: 1,2,3,4 palec obydwóch rąk, bol łokci, nadgarstka( mniej), aż do lopatek. Szyja mnie NIE boli, czasem głowa potylica, barki. Z rana je place u rak sa sztywne, brak czucia, nie mogę zgiąć palców w pieść. Przyznaję się- miałam remont pokoju, przeciążyłam ręce, neurolog nic nie widzi. co robić ?

Aleksander Ropielewski

POza kontaktem z neurologiem należy wykluczyć zaburzenia elektrolitowe jako przyczynę, dlatego sugeruję wykonać badanie poziomu Na+, K+, Ca2+ we krwi.

Przyczyn może być wiele.
Na początku należałoby przeprowadzić diagnostykę w kierunku chorób reumatycznych. Dodatkowo można wykonać badanie EMG/ENG ukazujące przewodnictwo nerwowe, które wyjaśni czy powodem objawów są uszkodzenia w obrębie nerwów. Z powodu bólu potylicy i barków do rozważenia badanie MRI odcinka szyjnego kręgosłupa.
Dalsza diagnostyka w zależności od wyników badań.