Drętwienie nóg i drżenie rąk a hipochondria

Witam, jestem hipohondrykiem, tak mi sie wydaje. Co chwila przybieram sobie do glowy ze mam jakas chorobe. Bardzo czesto o tym mysle. Zdaza mi sie wypic 4-5piw w tygodniu. Od jakiegos czasu mam dretwienia nog, stop i rąk. Dodatkowo mam drżenia rąk. Boje sie ze mam SM. Ostatnio zauwazylem ze gorzej widze na prawe oko. Okulista stwierdzil ze mam wade -0,5 i tyle. Badania krwi, moczu, ob, aso wyszly dobrze. Czy to wszystko moze byc spowodowane hipohondria alkoholem i papierosami? Mam 20 lat.

Psychologia

Warto byłoby zgłosić się z tymi objawami do neurologa, jeśli wykluczy przyczyny neurologiczne Pana objawów, to należałoby skorzystać z pomocy psychologa lub psychoterapeuty, aby polepszyć swój komfort życia i nauczyć się lepiej radzić sobie z uciążliwymi myślami o chorobach.