Drętwienie nogi i sine palce a złamanie kostki

Narzeczony miał dzisiaj wypadek na motocyklu okazało się że ma złamaną kostkę i założyli mu gips. Od 3 h skarży się na drętwienie nogi a palce mu lekko sinieją co robić???

Witam Panią,
Podane objawy mogą wynikać z narastającego obrzęku kończyny. Przede wszystkim należy ułożyć kończynę nieco wyżej. Jeśli gips jest tzw. "lekki", proszę chłodzić przez gips miejsce urazu (np żelem typu Cold-Pack). Jeśli ból nie będzie się szybko zmniejszał proszę pilnie wrócić do szpitala celem rozcięcia gipsu.

Pozdrawiam,
Dr n.med. Paweł Kołodziejski
chirurg stopy
specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
www.poradniastopy.pl