Drętwienie nogi po podniesieniu ciężaru

podnioslem na silowni ciezar i po 2 gozinach zdretwiala mi noga , neurolog dal mi ketonal , mienly 3 tyg i nadal mnie boli krzyz .byłem na rezonansie 2 dni temu wynik -Problemy z dyskiem , za poziom l5-z1 uznano poziom ostatniego niehypoplastycznego krążka mk , na poziomie L5 tylna szerokopodstawa wypuklina krazka mk dotykajaca do worka oponowego prawego korzenia nerwowego S1 oraz powodująca zwężenie wejście do lewego otworu mk i dotykajaca do lewego korzenia nerwowego L5 . co robic teraz ?

Witam. Opisane objawy wynikają z tzw. "wypadnięcia dysku" powstałego na podłożu zmian zwyrodnieniowych stawów kręgosłupa. Jeśli dolegliwości bólowe nie ustąpiły pomimo leczenia zachowawczego należy rozważyć wskazania do chirurgicznego odbarczenia stawów kręgosłupa. Sugeruję konsultację z neurochirurgiem.

Podnoszenie ciężarów wymaga dobrej ogólnej kondycji i treeeningu
Pod wpływem wzmożonego wysiłku i wzrostu ciśnienia , moze dojść do "wypadnięcia" dysku, czy nasilenia objawów wcześniej istniejącej dyskopatii
Jeśli objawy nie ustępują, wskazana konsultacja neurologiczna, a może nawet neurochirurgiczna. Leki przeciwzapaolne, przeciwbólowe, rozluźniające wzmożone napięcie mięśni przykręgosłupowych
Może leżenie kilka dni?!
Na razie wskazany elastyczny gorset na odcinek lędźwiowy i przerwa w podnoszeniu ciężarów
Lepszy dla Pana sport to pływanie zwłaszcza crowl czy na grzbiecie
Pozdrawiam