Drętwienie opuszek palców i zawroty głowy

Witam od pewnego czasu mam drętwienie opuszkow palców u rąk czasem zdaza sie ze lewa dlon drętwieje mi cala. Męczą mnie również ciągle zawroty głowy gdy rano staje z lozka lub nawet w ciągu dnia gdy pidnosze sie z fotela lub gdy kucne lub sie schylę i wstaje robi mi sie ciemno przed oczami i mam zawroty Glowy. Dodam ze jestem na diecie tzw wątrobowej ale są dni w których zdaza mi sie nic nie zjesc. Z kad te zawroty i te dretwienia? Dziekuje za odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zawroty głowy, ze względu na zamieszczony opis, mogą wskazywać na ortostatyczne spadki ciśnienia. Opisane drętwienia mają natomiast najpewniej podłoże neurologiczne lub naczyniowe (teoretycznie może być to także wynik niskiego ciśnienia). Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem.