Drętwienie palca po operacji trzaskającego palca

Po operacji trzaskającego palca występuje jego drętwienie? Czy to normalne? Po jakim czasie przejdzie? Czy są potrzebne jakieś leki? Rehabilitacja? Proszę o pomoc. Lekarz przepisał Neurovit i twierdzi, że jest ok, ale niestety nie jest nic lepiej. Proszę bardzo o radę, co robić?

Lek. Marta Hat

Witam! Istotne byłoby to, kiedy odbył się zabieg. Przez pewien okres po zabiegu (kilka/kilkanaście dni) w obrębie ręki może być odczuwany ból oraz drętwienie palców. Aby zminimalizować te dolegliwości należy zastosować leki przeciwbólowe. Po zabiegu należy także uruchamiać rękę, poruszać palcami, aby zapobiec wystąpieniu sztywności. Ćwiczenia po okresie około dwóch tygodni nie są już konieczne. Po interwencji chirurgicznej mogą wystąpić także różnego rodzaju powikłania, pod tym kątem powinien ocenić Pana lekarz podczas wizyty kontrolnej. Pozdrawiam