Drętwienie palców a hipochondria

Obejrzalem niedawno w kinie film o S.Hawkingu. Od tego czasu zauwazam u siebie dretwienie palcow u prawej stopy i ciezej zginajace sie palce w prawej rece. Czy jest to spowodowane moja hipochondria i wmowilem sobie te objawy? Czy moze jest to powod do obaw? Wyniki badan ogolnych krwi,moczu,OB mam w normie, mam problem z psychika,bo hipochondria nie daje mu spokoju,ostatnio zaczalem biegac,moze problemy ze stawami to tez dolegliwosci zwiazane z bieganiem?

Magdalena StusiĹska

Szanowny Panie,
raczej są to objawy psychogenne, może warto zastanowić się nad terapią u psychologa?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Hipochondria może być przyczyną opisywanych przez Pana objawów, jednakże nie można również wykluczyć innych przyczyn. Gdyby dolegliwości nie ustępowały, zalecam konsultację u lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.