Drętwienie palców dłoni u 28-letniej osoby

Witam od pewnego czasu mam uczucie mrowienia/drętwienia dwóch palców u dłoni. Co robić? Dodam, że mam od dłuższego czasu również problem z kręgosłupem, a dokładnie z odcinkiem L, w tym nie dawno poddałem się przekuciu wargi w dwóch miejscach. Czy mój problem z kręgosłupem oraz przekucie wargi (uszkodzenie nerwu?) mogło mieć wpływ na drętwienie? Pracuje jako kierowca zawodowy. Od czego powinienem zacząć sprawę drętwienia? Dodam, że przyjmowałem tabletki oraz suplementy diety i nic.

Renata GrzechociĹska

Drętwienia mogą być spowodowane problemami z kręgosłupem w odcinku szyjnym, ich przyczyną może być narażenie zawodowe. Nie widzę związku między dretwieniem kończyn a kwestią wargi. Proponuję wykonać RTG kręgosłupa szyjnego.