Drętwienie palców i zaburzenia oddychania przy nerwicy

Choruje na nerwice i czasami nerwica daje mispokuj a czasami wraca z podwojna sila wystarczy ze sie zestresuje i juz mam objawy tdj. dretwieja mipalce u rak uczucie dzine taie jak bym miala zaraz zemdlec i problemy z oddychaniem nie moge sie wysapac i bol serca roznego rodzaju prosze o porade itd. Marzena

Witam Pan Marzeno. Jeśli ma Pani zdiagnozowaną nerwicę a objawy które są opisane nie mają żadnego podłoża medycznego to tak naprawdę są dwa wyjścia albo zgłosić się do lekarza psychiatry i ewentualnie dostanie Pani lekarstwa uspokajające co na dłuższą metę nie polecam lub poszukać psychoterapeutę zajmującego się nerwicami i poddać się terapii. Można również zmniejszać objawy eliminując zdarzenia stresogenne jeśli tylko one wywołują objawy. zalecam działania relaksacyjne w zależności od upodobań np treningi fitness, kąpiele, muzykoterapię wszystko to co Panią odpręża no i oczywiście bardzo ważne samoobserwację to znaczy dostrzegać momenty początkowe powstawania objawów i już przeciwdziałać ich nasileniu. są to jednak działania powierzchowne i nie prowadzą do poznania i rozwiązania przyczyn takiego reagowania w stresujących sytuacjach. Pozdrawiam

Objawy, które pani opisuje należałoby pogłębić wywiadem psychologicznym, po to aby móc konkretnie ukierunkować panią na radzenie sobie w danej sytuacji. Psychoterapia pomogłaby niwelować nawroty i łagodzić jej skutki. Jest jakaś psychologiczna przyczyna pani nerwicy, a skoro wspomniała pani, że dzieje się to po silnych emocjach, w takiej sytuacji psycholog nauczyłby panią radzić sobie z sytuacjami stresowymi. Należałoby sięgnąć głębiej do przyczyn aby leczyć skutki. Z pewnością szkoda życia aby tak męczyć się i warto sięgnąć po profesjonalną pomoc u specjalisty.