Drętwienie palców po złamaniu wyrostka łokciowego

Tydzień temu złamałem wyrostek łokciowy lewy po upadku na rowerze. Mam złamanie zespolone popręgiem Webera. Opatrunek gipsowy. Dodatkowo mam zdrętwiałe palce 4 i 5 (bez bólu, pełna ruchomość). Doczytałem, że może to wynikać z urazu nerwu łokciowego. Moje pytanie, czy drętwienie samo zniknie w trakcie zrastania się łokcia, czy mam się udać do neurologa. Dodatkowo mam nosić opatrunek gipsowy 6 tygodni, od czego zależna jest długość tego terminu.

Witam! Czas noszenia opatrunku gipsowego zależy od lokalizacji złamania, stanu ogólnego, wieku oraz ew. chorób współistniejących. Oparty jest na badaniach i obserwacjach dotyczących szybkości gojenia kości w danym miejscu związanych również z jej fizjologicznym obciążeniem. Jeśli chodzi o drętwienie doradzam w pierwszej kolejności konsultacje ortopedyczną - sprawdzenie opatrunku - jeśli tu wszystko będzie prawidłowo warto udać się do neurologa. Pozdrawiam