Drętwienie palców rąk a praca fizyczna

witam, od kilku dni drętwiejąc mi palce w prawej i lewej ręce w czasie snu, dziś po przebudzeniu drętwieje mi ręka prawa i nie za bardzo przechodzi. Od 2 tygodni ciężko pracuje fizycznie po 60 h tygodniowo, czy to wynik zmęczenia i braku magnezu?

Witam Pana,

Warto pójść do neurologa. Podawane przez Pana objawy przy dalszych przeciążeniach mogą ulec nasileniu. Warto wykonać rtg kręgosłupa szyjnego i zrobić badania w kierunku zespołu cieśni nadgarstka. Neurolog po zbadaniu Pana oceni na jakim poziomie zlokalizowany jest problem. Objawy mogą być wynikiem ucisku na włókna nerwowe. Warto również oznaczyć sobie stężenie elektrolitów, m.in. magnezu i wapnia, choć bardziej prawdopodobne są podane przeze mnie przyczyny neurologiczne związane z uciskiem na nerwy unerwiające kończyny górne.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz