Drętwienie po operacji wszczepienia endoprotezy

Mój 75 letni sąsiad przeszedł 3-cią operację wszczepienia endoprotezy w tym samym biodrze (rok po roku), pierwsza "poprawka" odbyła się bo okazało się, że trzpień był za krótki- druga- bo coś było nie w porządku z panewką, trzeba dodać, że bardzo bolało go to biodro i cała noga, po każdej operacji bardziej. Teraz miało już być dobrze. Niestety po trzeciej operacji (odbyła się miesiąc temu) mocno drętwieje mu ta noga od kolana w dół- co może być przyczyną ? E.

Być może spowodowane jest to jakimś uciskiem ze strony blizny pooperacyjnej, szwów, obrzęku tkanek po operacji na nerw udowy. Trudno mi napisać coś konkretnie bez bezpośredniego badania, ale trzeba wiedzieć, że takie objawy zapewne są związane z podrażnieniem nerwu/ów. Trzeba udać się na kontrolę do ortopedy prowadzącego, aby on po bezpośrednim badaniu wyjaśnił szczegółowo czym spowodowane są te dolegliwości.

Zaburzenia czucie skórnego po zabiegach w okolicy biodra są częste . Mogą to być niedoczulica a czasem przeczulica skóry. Nie są to zmiany groźne a wynikają z konieczności przecięcia nerwów skórnych podczas przeprowadzania operacji . Czasem po kilku latach nerw ulega regeneracji i czucie wraca . Pomaga lekkie nagrzewanie okolicy cięcia i zaburzenia czucia