Drętwienie policzka i palców w dłoniach

Witam, Mam 33 lata, w ostatnich dniach zauważyłam iż drętwieją mi palce w dłoniach, a dziś po raz pierwszy zdrętwiał mi lewy policzek i język - trwało to kilka minut. Miałam robione badania krwi gdzie wszystko jest w porządku, a ostatnio byłam na EKG i RM w którym wyszło że mam wielopoziomową dyskopatie piersiową i z tym wynikiem wybieram się jeszcze do ortopedy ale to za 3 tygodnie. Biorę pod uwagę również wizytę u neurologa. Czym mogą być spowodowane takie odrętwienia?

Witam,
Dretwienie palcow, policzka i jezyka nie moze byc spowodowane dyskopatia piersiowa. Te okolice sa unerwione przez nerwy wychodzace w odcinku szyjnym a nie piersiowym.
Mysle, ze wskazana bylaby wizyta u neurologa w pierwszej kolejnosci.