Drętwienie prawej części twarzy

Od kilku dni mam drętwienie prawej części twarzy, dosłownie prawej części ponieważ czuję to na wardze która połowicznie lekko drętwiej. Nie jest to silne ale lekkie drętwienie. Czasami mam również drętwienie palców i nogi ale też wszytko mojej prawej strony. Czy mógłbym się dowiedzieć jaki to może być problem. Nadwagę mam około 40 kg. czy to ma wpływ na taką sytuację. Z góry dziękuję za sugestię i pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane drętwienia mogą mieć wiele przyczyn, w tym może być to objaw zaburzeń elektrolitowych jak i poważnych schorzeń neurologicznych. Koniecznie proszę zatem udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada Panią/Pana, zleci badania dodatkowe, co umożliwi postawienie konkretnej diagnozy oraz ewentualnie rozpoczęcie leczenia.