Drętwienie prawej nogi

Witam. Moja mama miała operację 2 miesiące temu - wszczepiono jej endoprotezę prawego stawu kolanowego, całkowitą. 8 lat temu wszczepiono jej endo lewego biodra, rehabilitacja, głównie za sprawą sił mamy, poszła bardzo dobrze. Teraz mama jest po kontroli u ortopedy - zalecił odstawienie kul. Powiedział, że proteza zrasta się dobrze (po ocenie rtg). Mama pytała, co może oznaczać to ciągłe drętwienie nogi, ale ortopeda skwitował krótko: to nie od operacji. Nie była to odpowiedź wyczerpująca.  To drętwienie pojawiło się po operacji. Noga jest jeszcze opuchnięta, ale ponoć to normalne. Martwimy się, czy to objawy, które mogą wystąpić w takiej przypadłości, czy może to jakiś problem neurologiczny? Drętwienie trochę mija, gdy mama się "rozchodzi". Mama ma 58 lat. Pozdrawiam:)

ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Wśród przyczyn, które mogą skutkować opisanymi przez Panią objawami, czyli drętwieniem kończyny znajdują się:
- zaburzenia naczyniowe (np. choroba zakrzepowo zatorowa),
- schorzenia neurologiczne dotyczące lędźwiowo - krzyżowego odcinka rdzenia kręgowego i kręgosłupa,
- zaburzenia o charakterze neuropatii na skutek zaburzeń metabolicznych.
Choć wyżej wymienione przyczyny należą do najczęstszych, nie są jedyne. Drętwienie kończyny to bowiem stan mało charakterystyczny. Ponadto może być on również wynikiem zabiegu operacyjnego. Proszę zatem skonsultować mamę z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który zbada Pani mamę, oceni potencjalną przyczynę zaburzenia i wskaże właściwy tor dalszej diagnostyki i ewentualnego leczenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty