Drętwienie prawej reki i ból łydek

Witam, mam 35 lat , co jakiś czas mam dziwne objawy: jakby drętwienie prawej reki od dłoni, bóle łydek nawet jak wejdę na 1 piętro po schodach czuje zmęczone nogi (i mam wrażenie że muszę iść do toalety oddać stolec) w okolicach kręgosłupa szyjnego jakiś ból i sztywność, szum lekki w głowie i zatkane uszy. Ostatnio w pracy przeszkadzały mi rozmowy innych ludzi - dziwne uczucie w głowie. Jak szłam nogi jakby robiły się z waty i zachwiania równowagi. Przeważnie zauważam to przed okresem. Martwię się bo jak czytam na internecie to wyskakują mi objawy SM. Proszę o informacje Anna.
35 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Opisane objawy wymagają konsultacji neurologicznej i laryngologicznej. Wynikać mogą ze zmian patologicznych-zwykle zwyrodnieniowych lub pourazowych- w odcinku szyjnym kręgosłupa -może to powodować ucisk nerwów oraz naczyń - gł. tętnic unaczyniających mózg. inna przyczyna moga być zaburzenia błędnikowe. Możliwe jest również współistnienie obu przyczyn.

Dolegliwości dotyczące nóg i parcie na stolec również wynikać moga z patologii kręgosłupa- tym razem odcinka lędźwiowego.
Pozdrawiam