Drętwienie rąk

Witam. Od jakiegoś czasu wstając rano, mam spuchnięte i trochę zdrętwiałe dłonie... szczególnie prawa ręka. Zdarzało mi się też budzić w nocy z powodu nie czucia prawej ręki. W większości na prawej dłoni mam czerwone plamy. Mam dopiero 18 lat i nie przyjmuję żadnych lekow... Co to może być??? Gdzie mam się udać?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opis dolegliwości przedstawiony przez Pana jest zbyt skąpy, by móc z mniejszym lub też większym prawdopodobieństwem ocenić ich charakter i przyczynę.

Pochodzenie problemu wygląda na naczyniowe. Ważne by przed udaniem się do pytania zadał sobie Pan pytania: Czy nie doszło do urazu tej kończyny? Czy ostatnio przechodził Pan jakieś choroby? Czy wiąże Pan pojawienie się zmian z jakimś wydarzeniem, czynnością itp.?

Niezależnie od postawionych odpowiedzi proponuję zgłosić się niezwłocznie do lekarza rodzinnego/internisty w celu zbadania i wdrożenia odpowiedniej diagnostyki. Zapewne będzie potrzebna konsultacja chirurga naczyniowego, ortopedy lub neurologa. W razie nasilenia objawów, pojawienia się nowych, tj. brak czucia, osłabienie lub niemożność poruszania, ból, duży obrzęk i inne, proszę niezwłocznie zgłosić się na ostry dyżur chirurgiczny.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.