Drętwienie rąk i podbrzusza oraz zawroty głowy i omdlenia a stomia

Mój tato ponad rok temu miał operacje i ma stomie na stałe .przy zabiegu okazało sie ze nowotwór był tak duzy że musiał być uszkodzony nerw,teraz odczuwa nieraz drętwienie dołu brzycha i rąk czy to przez ten nerw czy to objawy czegoś innego,mam jeszcze jedno pytanie do tego doszły omdlenia rzadko ale są jak tato wstanie to nie raz nie moze ustać na nogach i ma zawroty głowy

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Uczucie omdlenia czy zawroty w głowie następujące bezpośrednio po zmianie pozycji z leżącej na stojącą są zwykle wynikiem hipotonii ortostatycznej. Jest to zjawisko fizjologiczne, oczywiście jeżeli tylko ustępuje po paru sekundach od zmiany pozycji. W sprawie drętwień warto wykonać badanie kręgosłupa gdyż często nieprawidłowości w zakresie jego struktur nerwowych mogą dawać właśnie podobne objawy.