Drętwienie rąk podczas brania tabletek

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne od ponad tygodnia. Dwa razy w nocy zdrętwiały mi ręce (cierpły), często mi się to wcześniej zdarzało przez to, że spałam w dziwnych pozycjach, uciskając ręce. Teraz się zastanawiam, czy to nie przez tabletki, uczucie jest takie, że gdy się budzę ręki właściwie nie czuję, a czucie wraca gdy zmieniam jej pozycję i czuję wtedy mrowienie. Dziś w nocy zdarzyło mi się to dwa razy, a teraz przez cały dzień mam takie wiotkie ręce i nogi. Czy coś jest nie tak? czy może jestem już przewrażliwiona i doszukuję się jakiś skutków ubocznych (zaznaczę, że naczytałam się na forach o różnych reakcjach kobiet na tabletki, z czego jedna z nich napisała, że nocą drętwiała jej ręka, po czym okazało się, że po tabletkach krzepliwość jej krwi wzrosła dwukrotnie!)? Proszę o radę! Pozdrawiam Agnieszka

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Drętwienia i mrowienia należą do niezbyt częstych działań niepożądanych hormonalnej antykoncepcji. Zdarzają się u około 1-10 kobiet na 1000 ją stosujących. Proszę sprawdzić na ulotce swojego leku. W Pani przypadku dobrze byłoby skonsultować się z lekarzem.

Pozdrawiam!