Drętwienie ręki i nogi a zabieg jonoforezy

W ZGIECIU REKI DO PALCOW MAM DRETWIENIE REKI I NOGI CZY TO MOZLIWE PRZY NERWICY I STAWAH CZY FONOFEROZE MOZNA ZABIEG WYKONAC NA ZAPALENIE STAWU SKRONIOWO ZUHWO

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Fonofereza, jest to zabieg ultradźwiękowy, podczas którego wprowadza się do tkanek środki farmakologiczne (żele, maści, kremy o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym itd.). Oczywiście można wykonać taki zabieg. Warto jednak wykonać badanie kręgosłupa w celu określenia przyczyny zgłaszanych dolegliwości.