Drętwienie ręki i uczucie uwierania pod pachą

Witam, od pewnego czasu mam dziwne wrażenie jakby coś uwierało mnie pod pachą, do tego mam czasami wrażenie, że drętwieje mi ręka...nic sobie nie wyczuwam...ani na piersi, ani pod pachą...Czy to może być coś poważnego??dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na podstawie objawów jakie Pani podaje można podejrzewać zaburzenia naczyniowe lub nerwowe. Możliwe iż w wyniku ucisku na naczynie dochodzi do zmniejszenia ukrwienia kończyny i parastezji i drentwień. Warto wykonać USG dołu pachowego, jednak przed tym proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego.

Trudno mi określić co się dzieje bez bezpośredniego badania. Radzę w tej sprawie udać się do lekarza rodzinnego, być może trzeba będzie się skonsultować z neurologiem. Takie objawy mogą świadczyć np. o zwyrodnieniu w zakresie odcinka szyjnego kręgosłupa z uciskiem na korzenie nerwowe. Może konieczne okazać się wykonanie RTG odcinka szyjnego kręgosłupa.