Drętwienie ręki po przebudzeniu

Codziennie po przebudzeniu dretwieje mi prawa reka. (od ramionia do lokcia) Gdy spie krocej niz 5 godzin jest to tylko zwykle dretwienie i nie czucie reki. A gdy spie wiecej niz 8 godzin to reka mnie boli, Bol jest niesamowity bo nie moge zgiac, podniesc reki. Wiem, ze to jest dziwne przynajmiej dla mnie zjawisko ale opserwuje to juz od ponad 2 tygodni. i mecze sie z tym przez okolo 2 godzin potem bol ustepuje.

Wskazana wizyta u Neurologa i badanie
Może jest ucisk na nerw , podczas snu może podkłada Pani ręke pod głowę?
Czasem wskanae badanie RTG kręgosłupa szyjnego i barku i USG okolicy barku.

Należy spać na wąskiej niskiej poduszce z podparciem pod kręgosłup szyjny ewentualnie zgłosić się do lekarza poz celem skierowania do specjalisty. Pozdrawiam