Drętwienie stóp a wyniki badania rezonansem magnetycznym

Mam problemy z kręgosłupem,odcinkiem lędźwiowym przeszywające no nogi,drętwienie stopy. Aktualnie czekam na wynik rezonansu. Wyniki morfologi,moczu,OB są w normie,czy to wskazuje,że nie ma poważnych zmian w organiźmie? Czy OB podstawowe badania są wiarygodne?

Piotr Jurczyk

Witam. Jak sama nazwa wskazuje, podstawowe badania to wstęp do diagnostyki, ale taki, który potrafi wykluczyć niemało schorzeń. Prawidłowy wynik OB świadczy zwykle o nieobecności stanu zapalnego w organizmie. Badanie rezonansu magnetycznego wykaże, czy w Pana kręgosłupie istnieją jakieś zmiany, a ich związek z objawami ustali prowadzący neurolog. Jeśli chodzi o uszkodzenia obwodowego układu nerwowego, cennym badaniem jest elektroneurografia. Pozdrawiam.