Drętwienie stóp, łydek i pośladków

Witam serdecznie! Córka ma 15 lat. 3 tygodnie temu miała uczucie przemarzniętych nóg. Następnego dnia odczuwała coś w rodzaju drętwienia stóp, tak jakby były po znieczuleniu miejscowym - stopy od spodu jak z gąbki. Myśleliśmy, że to może z obuwia - bo dzień wcześniej chodziła na wyższych obcasach. Po paru dniach dołączyło drętwienie łydek, trochę pośladków i okolic krocza. Wchodząc po schodach córka czuła uczucie chwiejnych nóg (nie miała żadnych zawrotów głowy). Przy większym wysiłku ma uczucie bardzo ciężkich nóg (nogi nie są opuchnięte).

Badania, które wykonaliśmy to: badanie ogólne moczu, morfologia, glukoza, pierwiastki i CRP - wszystko w normie. RTG kręgosłupa lędźwiowego: dyskretna prawowypukła skolioza w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Poza tym nie uwidoczniona zmiana rtg w wykonanym badaniu. Córka miała również USG jamy brzusznej, wizyta u neurologa i kardiologa (EKG i UKG). Lekarze nie widzą żadnych nieprawidłowości. Nastąpiła teraz lekka poprawa, ale uczucie to jest jeszcze na stopach. Proszę o poradę, co może być jeszcze przyczyną, ewentualnie do jakiego lekarza się jeszcze udać bądź jakie jeszcze mam wykonać badania.

Witam!
Opisane objawy są dość nieswoiste. Wydaje się, że mają podłoże neurologiczne. Jednakże jeśli neurolog zebrał dokładny wywiad i przeprowadził badanie neurologiczne nie stwierdzając nieprawidłowości to trudno wybrać kierunek diagnostyczny. Objawy ze strony kończyn dolnych mogą sugerować boreliozę, stąd warto rozważyć wykonanie badania ELISA w kierunku boreliozy. W przypadku wyniku ujemnego pozostaje obserwacja sytuacji. W chwili zaostrzenia dolegliwości lub pojawienia się nowych należy zgłosić się do neurologa dziecięcego. Trudno w tej chwili powiedzieć coś więcej. Pozdrawiam serdecznie!