Drętwienie szczęki po przyjmowaniu sertraliny

Dzień dobry. Od Środy przyjmuję sertralinę w postaci leku Asentra. Mam po tym drętwienie szczęki, szczękościsk i chwilowe otępienie. Jestem jeszcze bardziej apatyczna niż wcześniej. Czy powinnam kontynuować farmakoterapię czy może przerwać? Klaudia.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Należy kontynuować leczenie. Działania niepożądane mogą występować przez pierwszych kilka tygodni od rozpoczęcia farmakoterapii jednak z czasem staną się coraz słabsze, aż zanikną w ogóle.
Jeśli jednak doszło by do nasilenia objawów powinna Pani skontaktować się z lekarzem psychiatrą, który zalecił leczenie tym lekiem.