Drętwienie szyi a długotrwała praca przed komputerem

Pracuję prawie 10 godzin dziennie przed komputerem, mam siedzący tryb życia i od jakiegoś czasu mam dziwne uczucie drętwienia szyi. Raz nawet doszło do tego, że nie mogłem wcale przechylić głowy, bo wiązało się to z dużym bólem. Nie wiem czy są na to jakieś ćwiczenia, może jakieś prześwietlenia. Boje się, że to się będzie pogłębiać i z czasem będę musiał zrezygnować z pracy.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Pana dolegliwości mogą być pierwszymi symptomami choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa szyjnego. Radziłabym wykonań rtg tego odcinka i skonsultować się z neurologiem, który w razie potrzeby skieruje Pana na odpowiednie ćwiczenia/zabiegi rehabilitacyjne. Pozdrawiam.