Drętwienie wargi przy pękniętym zębie

Witam.Miałem pęknięty ząb dwójka górna lewa poniżej dziąsła od uderzenia pięścia(że nie było widać pęknięcia bo było w dziąśle) ale ta część ułamana sie ruszała, wybrałem się do dentysty zdjął ten cały ząbek co się ruszał, wyrwał mi nerwy i zacementował mi w dziurce sztyft z włókna szklanego i nasadził na sztyft ten ułamany kawałek, i problem w tym że od wizyty mineło 2tygodnie a ja mam nadal zdrętwiałą warge górną.ile ona może być taka zdrętwiała? co robić?:(

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

może być co najmniej kilka przyczyn drętwienia wargi - jako pierwszy problem nasuwa się powikłąnie urazu
proszę zgłosić się do chirurga stomatologa lub chirurga szczękowo-twarzowego
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Nie podaje Pan czy drętwienie wargi pojawiło się po zabiegu stomatologicznym czy po samym urazie. Jeśli po urazie to powinien Pan zasięgnąć opinii chirurga szczękowo - twarzowego.