Drgania w mięśniach nóg a obniżony potas

Od dwóch miesięcy pojawiają się u mnie dziwne dolegliwości zwłaszcza w mięśniach nóg ale nie tylko. Mianowicie są to takie jakby palpitacje , drgania w różnych miejscach na raz. Ktoś poradził mi zrobienie badania krwi na poziom minerałów. Okazało się, że Sód mam 139mmol/L, Magnez 2.0mg/dL, Potas 3.8 mmol/L. Czy zatem te drgania mięśni nie mają związku z obniżonym Potasem?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Poziom potasu jest blisko dolnej granicy normy. Jednym z objawów zaburzeń gospodarki elektrolitowej mogą być drżenia mięśniowe. Proszę zastosować suplementację potasu. Jeśli dolegliwości nie ustąpią to konieczna będzie wizyta u lekarza.