Drganie powieki z powodu braku magnezu

Witam, często pojawiają się tutaj pytania odnośnie drgającej powieki i braku magnezu. Czy to możliwe, że drganie powieki występuje z powodu niedoboru magnezu, pomimo że od jakiegoś czasu (ok. 2 miesięcy) łykam magnez (1-3 tabletki dziennie Magnefaru B6 z Biofarmu). Dodatkowo przez 2 tygodnie w miesiącu łykam witaminę 6b 50mg - 3 tabletki dziennie. Natomiast pół roku temu zaczęłam brać vitaminer, który również zawiera magnez. brałam go 4 miesiące.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jedną z przyczyn drgania powieki może być niedobór magnezu. Jeżeli objawy utrzymują się pomimo suplementacji, to kontakt z lekarzem (w pierwszej kolejności rodzinnym) jest wskazany, przede wszystkim należy rozważyć konsultację u neurologa oraz wykluczyć zaburzenia hormonalne, wpływ leków oraz stresu.