Drgawki całego ciała a masturbacja

witam mam 28 lat od 14 roku się masturbuję przeważnie codziennie czasem raz czasem 2 razy a czasem 3 od jakiegoś roku odczuwam drżenie całego ciała trzęsą mi się ręce nogi mam jak z waty czy to może być przez masturabcje i jak mogę ograniczyć masturbację

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Najprawdopodobniej częsta masturbacja nie jest przyczyną występujących dolegliwości. Podane objawy są niespecyficzne i mogą być spowodowane przez wiele przyczyn. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który wdroży odpowiednie postępowanie.

W sprawie drżenia całego ciała należy udać sie na konsultację do specjalisty neurologa.
Masturbację można ograniczyć m.in. poprzez unikanie miejsc i sytuacji w których do niej dochodzi.