Drgawki i biegunka po piciu alkoholu

2 dni temu byliśmy u znajomych piliśmy alkohol i od wczoraj wieczór mój chłopak ma w nocy drgawki temp 38 stopni. plus biegunkę. temperatura spada do 37 po zażyciu ibuprofenu. Czy możne być to spowodowane alkoholem czy jakimś innym zatruciem? Zjadł tez węgiel, ale dopiero dziś. Czy może normalnie jeść?

Witam
Objawy wskazują na tzw. jelitówkę i raczej nie mają związku z alkoholem. Jest wiele leków bez recepty w aptece. Pozwolą one złagodzić objawy. Musi dużo pić wody niegazowanej. Co do jedzenia, to same lekkie rzeczy. W pierwszej dobie nic, później stopniowo np. wafle ryżowe, krupnik. Nic tłustego i słodkiego. Pozdrawiam i życzę zdrowia