Drgawki po odstawieniu alkoholu

witam moj tata pil 4 tygonie wczoraj ostawil calkowocie alkohol o godz 16 dostal atak drgawek pierwszy raz w zyciu straszny widok nie spi juz druga noc boje sie ze moze soboe cos zrobic z tego wszystkiego sama boje sie osc spac

Dzień Dobry Pani,

Na podstawie objawów, które Pani opisała, doszło u Pani Taty do powstania tzw. zespołu abstynencyjnego- który jest skutkiem nagłego odstawienia alkoholu (po 4-tyg. spożywania).

Napady drgawkowe abstynencyjne nazywane są „padaczką alkoholową”, wynikającą z nagłego braku alkoholu w organizmie.
Większe ilości alkoholu działają moczopędnie, przez co dochodzi do odwodnienia organizmu, a to prowadzi do zaburzeń elektrolitowych (niedoboru magnezu, potasu i wapnia).

W tej sytuacji, w której jest Pani Tato, konieczne jest jak najszybsze uzyskanie pomocy medycznej.

Proszę zawezwać pogotowie ratunkowe.

Życzę Pani siły i dobra,
Irena Mielnik-Madej

Witam
Organizm różnie reaguje na odstawienie alkoholu.
Mogą to być objawy zarówno fizyczne jak i psychiczne,
nazywane zespołem abstynencyjnym.
Oprócz przymusu picia osoby uzależnione
mogą odczuwać stany rozchwiania emocjonalnego,
rozdrażnienie, obniżenie nastroju, kłopoty ze snem,
z koncentracją, zmęczenie, osłabienie,
nadmierną potliwość, kołatanie serca,
wzdęcia, zaparcia, bóle głowy, poczucie
nerwowości i roztrzęsienia oraz napady drgawkowe
i majaczenie alkoholowe.
Konieczna jest pomoc medyczna w celu
detoksykacji, czyli odtrucia organizmu.

Przy odstawieniu alkoholu doskonale sprawdza się
psychoterapia, która rozpoznaje źródła
psychicznych uwarunkowań związanych z nałogiem,
wzmacnia poczucie kontroli, uczy strategii
lepszego radzenia sobie ze stresem
oraz pomaga wyeliminować niepożądane objawy
po odstawieniu alkoholu.
Pozdrawiam serdecznie