Drobna strefa podwyższonego sygnału w zakresie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej nie dochodząca do jej powierzchni stawowej

Witam Uprzejmie proszę o interpretacje wyniku badania rezonansu magnetycznego kolana : Drobna strefa podwyższonego sygnału w zakresie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej nie dochodząca do jej powierzchni stawowej odpowiadająca z mianą degeneracyjnym drugiego stopnia. Zaznaczony obrzęk szpiku kostnego kłykcia bocznego kości piszczelowej. Co oznacza taka diagnoza? Czy jest się czym martwić?

Szanowna Pani, przytoczony opis badania NMR świadczy o częściowym uszkodzeniu degeneracyjnym w okolicy rogu tylnego jednej z łąkotek stawu kolanowego. Brak kategorycznego opisu mechanicznego uszkodzenia w obrębie struktur miękkich stawu kolanowego s u g e r u j e leczenie zachowawcze (odciążenie, rehabilitacja). W Pani wypadku wynik tego badania należy uzupełnić o szczegółowe badanie przedmiotowe oraz wywiad. Dopiero wtedy będzie można postawić diagnozę i zaleć odpowiednie leczenie. Pozdrawiam i proszę zgłosić się z tym wynikiem do leczącego Panią specjalisty z zakresu ortopedii.