Drobna strefa podwyższonego sygnału w zakresie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej nie dochodząca do jej powierzchni stawowej
Witam Uprzejmie proszę o interpretacje wyniku badania rezonansu magnetycznego kolana : Drobna strefa podwyższonego sygnału w zakresie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej nie dochodząca do jej powierzchni stawowej odpowiadająca z mianą degeneracyjnym drugiego stopnia. Zaznaczony obrzęk szpiku kostnego kłykcia bocznego kości piszczelowej. Co oznacza taka diagnoza? Czy jest się czym martwić?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Szanowna Pani, przytoczony opis badania NMR świadczy o częściowym uszkodzeniu degeneracyjnym w okolicy rogu tylnego jednej z łąkotek stawu kolanowego. Brak kategorycznego opisu mechanicznego uszkodzenia w obrębie struktur miękkich stawu kolanowego s u g e r u j e leczenie zachowawcze (odciążenie, rehabilitacja). W Pani wypadku wynik tego badania należy uzupełnić o szczegółowe badanie przedmiotowe oraz wywiad. Dopiero wtedy będzie można postawić diagnozę i zaleć odpowiednie leczenie. Pozdrawiam i proszę zgłosić się z tym wynikiem do leczącego Panią specjalisty z zakresu ortopedii.