Drobna sylwetka u 18-latki

Hej, Jestem dziewczyną, skończyłam 18 lat, zawsze byłam niższa od rówieśniczek i drobniejsza, choć moi rodzice są średniego wzrostu. Wydaje mi się, że po prostu później zaczęłam dojrzewać. Obecnie mam niecałe 1,60 wzrostu i ważę ok. 45 kg. Myślę, że moje ciało ma raczej typowo "dziewczęcy" kształt. Nieduże piersi i wąskie biodra. Czy to możliwe, że dopiero w wieku 18-21 lat dostanę prawdziwych kobiecych "kształtów" czy jestem skazana na to aby być drobną dziewczynką?

Na pewno Pani waga jest zbyt niska, może to w przyszłości mieć negatywny wpływ na Pani zdrowie, dlatego zalecalibyśmy popracować nad zwiększeniem masy ciała. Może Pani zwiększyć porcje jedzenia. Można także wybierać produkty nieduże objętościowo, ale o większej gęstości odżywczej. Zalecamy dodawanie np. oliwy z oliwek na zimno do potraw, picie energetycznych koktajli. Jeżeli zaś chodzi o samą sylwetkę, jest to Pani typ budowy ciała, na którego nie ma się wpływu. Nie każda kobieta ma ciało w kształcie klepsydry, o dużych biodrach i wyraźnym wcięciu w talii, ale to nie powód do zmartwień. Każdy z nas jest inny i to właśnie czyni nas wyjątkowym.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444