Drobne bąble wypełnione przezroczystym płynem na ciele

Moje dziecko pokazalo mi babelki drobne wypelnione przezroczystym plynem tworzace jakby razem obrys owalu miedzy palcami dzisiaj rano; w tej chwili jestesmy pelni niepokoju bo drobne grudki sa wyczuwalne na wszystkich palcach a wypryski sa już na przestrzeniach miedzypalcowych obu dloni; co to jest? prosze uprzejmie o predka odpowiedz!

MichaĹ Kurek

Szanowny Panie!

Polecam wizytę u lekarza pediatry, celem obejrzenia zmian skórnych i ew. rozpoczęcia leczenia. Nie napisał Pan w jakim wieku jest dziecko, niemniej, może być to ospa wietrzna.

z poważaniem
Michał Kurek

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Zmiany mogą być związane z trwającą infekcją wirusową, np. wirusem Coxackie, ospy wietrznej, mięczakiem zakaźnym. Wskazana jest konsultacja u pediatry.

Milena Lubowicz

Proszę udać się z dzieckiem do lekarza. Może to być pokrzywka alergiczna. Ale też może to dopiero początek jakiejś infekcji. Konieczne jest zbadanie dziecka i zebranie dokładniejszego wywiadu.
Pozdrawiam