Drobne krostki z białymi czubkami na dekolcie, szyi i plecach

Mam 26 lat, dość często zauważam na szyii, dekolcie, plecach i karku drobne krostki z białym czubkiem. jest to bardzo dokuczliwe, co może być tego powodem?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane krostki to najpewniej infekcja mieszków włosowych. Sugeruję wzmożoną dbałość o higienę oraz stosowanie produktów pielęgnacyjnych do cery trądzikowej. Jeśli zmiany nie ustąpią, proszę skonsultować się ze specjalistą dermatologiem.