Drobne linijne ogniska hyperintensywne

Witam 8 miesięcy temu wykonałam rezonans głowy wynik był następujący w istocie białej przy rogach tylnych komór bocznych drobne linijne ogniska hyperintensywne , zmiany deminilizacyjne ? tydzień temu powtórzyłam rezonans i wynik brzmiał : W istocie białej przy rogach czołowych i potylicznych komór bocznych widoczne owalne zmiany hiperintensywne w T2 i Flair najpr. o charakterze demielinizacyjnym . Wsk. porównanie z badaniem poprzednim. Prosiłabym o interpretacje tych wyników .

Witam,zaleciłbym koniecznie wizytę u neurologa z wynikami obu badań rezonansu.Konieczne jest badanie neurologiczne i ewentualnie poszerzenie diagnostyki,n. o badanie płynu mózgowo-rdzeniowego ,badania laboratoryjne,badanie potencjałów wzrokowych itp.Badanie rezonansu nalezy zawsze rozpoatrywać w odniesieniu do wywiadu i badania klinicznego.Mówiąc w skrócie :leczymy pacjenta,nie "obrazek".